Kardioline
kardioline@kardioline.cz   |   +420 541 214 456  (Po-Pá: 7:30 - 16:00)
Zpět

Elektrolýza

Galvanická elektrolytická terapie aplikovaná pod ultrazvukovou kontrolou.

Elektrolyza

Spouštění biologických procesů, které vytvářejí novou tkáň.

Ultrazvukem řízená galvanická elektrolýza (USGET) je technika nejčastěji používaná na chronicky postižené tkáně. Akupunkturní jehlou protéká galvanický proud, který vyvolává zánětlivou reakci v tkáni. Zánětlivá reakce spustí v těle řadu biologických procesů. To nakonec zahájí tvorbu nových nezralých kolagenních vláken. Vlákna zrají pomocí excentrického stimulu. Tato technika vykazuje dobré výsledky na šlachách v chronické fázi a může být použita pro zranění, jako je dlouhodobé poškození svalů a léčba syndromu myofasciální bolesti a spoušťových bodů. Aplikace USGET by měla být omezena na vyškolené profesionály a pod ultrazvukovým naváděním.

Aplikace terapie galvanickou elektrolýzou pod ultrazvukovým naváděním:

  • Tendinopatie
  • Myofasciální spouštěcí body
  • Další aplikace

Jedná se o dlouhodobý lék, který zajišťuje, že se tendinopatie nevrátí. Léčba ultrazvukem vedenou elektrolýzou je mezinárodně hodnocena jako prvotřídní nástroj k léčbě poranění měkkých tkání (šlachy, vazy, fascie a svaly).

Přístroj Acure Electrolysis 8000 je speciálně navržen pro zdravotnický personál vyškolený k aplikaci vysokodávkové terapie, a proto k účinnější elektrolýze. Tato dávka 4 - 8 mA poskytuje optimální regenerativní biologickou reakci, která v kombinaci s mechanickou stimulací dokáže léčit 90 % svalových a šlachových zranění .

Dr. Ferran Abat (MD.PhD) Sportovní ortoped - specialista na šlachové a svalové zranění